Spor Magazin

Yine yeniden…

0 100

Yapılmış olan seçimler sonrası tüm federasyonlar görev dağılımı yaparak camialara hizmet etmeye başladılar.

Türk spor camiasına hayırlı olsun iyisiyle, doğrusuyla, yanlışı ile çalışmalarını sürdürecek, ta ki bir sonraki olimpiyatlar sonrası yapılacak seçimlere kadar hizmet edecekler.
Birçok federasyon başkanı yerini korurken bazı federasyonlar ise kan değişimi yaparak hizmetlerini sürdürecekler. Artık ne olursa olsun yeni yönetimler ile camia bir bütün olmalı ve hep birlikte kendi branşlarında başarılı olması için gayret gösterilmelidir.
Görev heyecanı ile canla başla hizmet edeceklerini ve “LİYAKAT’a ” ve camialarının dinamiklerini kullanarak başarıda en yüksek seviyeyi hedefleyerek çalışmalıdırlar. Verilen sözler, gösterilen hedeflerden şaşmadan gayret gösterildiğine inanmalıyız.
Özellikle mücadele sporları ile ilgili takibini yaptığımız federasyonlar da şimdiden olumlu ve olumsuz olduğunu düşünen kesimlerin birbirlerine karşı daha seviyeli ve ilkeli davranarak ne olursa olsun camiaların bir bütün olduğunu unutmamalı ve buna göre davranmalıyız.
Karate federasyonunda yeni dönemde bugüne kadar olmadığı kadar branş içinden gelen arkadaşlara yer verilmesi heyecan verici.
Defalarca bahsettiğim gibi karate camiasının kendi kendini yönetebilecek dinamiklere sahiptir.
Bu nedenle biraz sabırla sistem kendiliğinden oturacak ve camiamız kendi kendini yönetecek seviyeye erişecektir.
Federasyonun Dünya ile bir an önce entegre olması ve yeniden güven tazelemesi, daha fazla kayıp verilmeden “LOBİ” faaliyetlerine başlaması gerekmektedir. Örneğin bu boşluğu fırsat bilen  Dünya federasyonu Prof.Dr. Aytekin Soykan’ı görevden alarak yerine başka bir ülkenin temsilcisini atamıştır.  Bu gibi can sıkıcı örneklerin çoğalmaması adına Dünya Hakem Kurulunda bulunan temsilcimiz sevgili Uğur Kobaş’a sahip çıkılmalıdır.
Ayrıca camiamız içinden ebebiyete göç eden değerlerimizi unutmadan birbirimize sahip çıkarak bir bütün olduğumuzun bilincine vararak hareket etmeliyiz sevgilerimle…
” Unutmayın her şekilde biz bir aileyiz!..”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku