Spor Magazin

TÜRKİYE YILDIZLAR KARATE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

0 203

Yıldızlar, Kayseri’yi aydınlattı

25-29 Ağustos tarihleri arasında Kayseri’de yapılan Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası’nda Marmara bölgesi ön plana çıktı. 47 ilden 231 kulüp ve 1100’ü aşkın sporcunun katıldığı şampiyonada en başarılı il 12 madalya alan İstanbul olurken, 7 madalya kazanan Kocaeli genel sıralamada ikinci sırayı aldı. Şampiyonayı 2 altın, 2 gümüş madalya ile tamamlayan Van üçüncülük kürsüsüne çıkarken, Çanakkale ve Bursa ilk beşe giren diğer iller oldu. Şampiyonaya 25 sporcu ile katılan Uşak madalya sıralamasında altıncı olurken, toplamda 12 madalya ile İstanbul ile birlikte en fazla madalya kazanan il unvanını aldı.

KOCAELİ’YE İKİ ALTIN

Kadir Has Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyonanın son gününde 2009 doğumlu kızlar tatamiye çıktı. Kızlar kumite 35 kiloda Emine Bayrak (Kocaeli), 40 kiloda Ayşe Ayar (Mersin), 45 kiloda Server İrem Günaydın (Uşak), 50 kiloda Eylül Koç (İstanbul) ve +50 kiloda Beren Çınar (Kocaeli) altın madalyaya uzanan isimler oldu. Kategorilerinde dereceye girenlere madalyalarını Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, Türkiye Karate Federasyonu Sağlık Kurulu Üyesi Doç. Dr. Alper Kemaloğlu ve Kayseri Karate İl Temsilcisi Mustafa Altınok takdim etti.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Mehmet Kör, Kayseri’deki organizasyonu başarıyla tamamladıklarını söyledi. Altı tatamide yapılan müsabakaların sorunsuz geçtiğini vurgulayan Kör, “Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen başta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki olmak üzere, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Melikgazi Belediyesi ve Talas Belediyesi’ çok teşekkür ediyorum. Şampiyonaya katılan tüm kulüplerimize de teşekkür ediyor, dereceye giren sporcuları kutluyorum” diye konuştu.

DERECEYE GİRENLER

2009 DOĞUMLU KIZLAR 35 KİLO

1- Emine Bayrak (Kocaeli)

2- Ceren Yıldırım (Çanakkale)

3- Ecrin Turunç (Bilecik)

3- Bengü Şahincioğlu (Düzce)

2009 DOĞUMLU KIZLAR 40 KİLO

1- Ayşe Ayar (Mersin)

2- Zehra Yanık (Van)

3- Begüm Tunç (Bursa)

3- Pınar Asya Cengiz (Çanakkale)

2009 DOĞUMLU KIZLAR 45 KİLO

1- Selver İrem Günaydın (Uşak)

2- Buğlem Nerkiz (Uşak)

3- Melek Zümre Öksüz (Ankara)

3- Bera Saraçoğlu (Ankara)

2009 DOĞUMLU KIZLAR 50 KİLO

1- Eylül Koç (İstanbul)

2- Ecrin Çetin (Kayseri)

3- Ela Görgen (Kayseri)

3- Ecrin Çavuş (Trabzon)

2009 DOĞUMLU KIZLAR +50 KİLO

1- Beren Çınar (Kocaeli)

2- Zeynep Hayırlı (Sakarya)

3- Cansu Kaya (Gaziantep)

3- İrem Nur Aslan (Kayseri)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku