Spor Magazin

Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi

0 54

   ADANA

Adana’daki karate heyecanı erkekler müsabakaları ile tamamlandı. Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Büyükler ve Veteranlar Şampiyonası son gününde altı kategoride madalyalar sahiplerini buldu.

Erkekler katada Olimpiyat Oyunları üçüncüsü ve Avrupa şampiyonu Ali Sofuoğlu, finalde Enes Özdemir’i yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Sofuoğlu böylece seçmelere girmeden Dubai’deki Dünya Karate Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

60 kiloda net galibiyetlerle finale kadar gelen Olimpiyat ikincisi ve Avrupa şampiyonu Eray Şamdan altın madalya maçında da Berkay Bayhan’ı yenerek zirveye çıktı. Şamdan elde ettiği bu şampiyonlukla Dubai biletini de aldı.

67 kiloda Ömer Abdurrahim Özer, 75 kiloda Eren Akkurt, 84 kiloda Samed Gök ve +84 kiloda Furkan Kayalı Adana’da kariyerlerinin ilk şampiyonluklarını yaşadı.

Erkekler kategorilerinde dereceye girenlere madalyalarını Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Mehmet Kör, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Türkiye Karate Federasyonu Başkan Vekili Fatih Özkaraaslan, Sarıçam Belediyesi Spor Müdürü Kadir Gül ve Adana Karate İl Temsilcisi Tahir Türkarslan takdim etti.

 

MADALYA ALANLAR

KATA

1-     Ali Sofuoğlu

2-     Enes Özdemir

3-     Emre Vefa Göktaş

4-     Kutluhan Duran

60 KİLO

1-     Eray Şamdan

2-     Berkay Bayhan

3-     Burak Özdemir

4-     Talha İnanç

 

67 KİLO

1-     Ömer Abdurrahim Özer

2-     Hakan Çelik

3-     Ekrem Altuner Yılmaz

4-     Muhammet Batuhan Arslan

75 KİLO

1-     Eren Akkurt

3-     Enes Bulut

4-     Murat Öz

84 KİLO

1-     Samed Gök

2-     Halit Muhammet Tamyüksel

3-     Oğuz Furkan Kaçar

4-     Batuhan Gürsoy

+84 KİLO

1-     Furkan Kayalı

2-     Fatih Şen

3-     Alparslan Yamanoğlu

4-     Alperen Doğan

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.