Spor Magazin

Tatamide madalya yağmuru sürüyor

0 172

 TAMPERE

Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda fırtına gibi giren Türk karateciler ikinci gün de hız kesmedi. 45 ülkeden 1008 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın ilk gününü beş altın, bir bronz madalya ile tamamlayan Ay-Yıldızlı karateciler ikinci günü de bir altın, bir gümüş ve beş bronz madalya ile tamamladı.

Tampere Ice Arena’da düzenlenen organizasyonda ikinci günün tek altın madalyası genç kızlar +59 kiloda mücadele eden Sudenur Aksoy’dan geldi. Daha önce katıldığı iki Avrupa Şampiyonası’nda kürsüye çıkamayan Aksoy, Tampere’de kariyerinin en önemli başarısına ulaştı. İlk turda Norveçli Hannah Stubsjoen’I 5-0 yenen Aksoy, ikinci turda 1-1 biten maç sonunda Hannah Riedel’i hakem kararıyla geçti. Çeyrek final maçında son üç saniyesine 2-1 yenik girdiği maçı 3-2 kazanmayı başaran Sudenur Aksoy, yarı finalde Kosovalı Behije Mustafa’yı maçın bitimine 29 saniye kala teknik üstünlükle yendi. Şili’deki Dünya Şampiyonası’nda üçüncü olan Aksoy, kariyerinin ilk finalinde Rus Darya Yushkova’yı 4-1 mağlup ederek Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

Damla Su Türemen, Peri Koyuncu, Aslı Başak Pehlivan’dan oluşan genç kızlar kata takımı finalde İtalya’ya kılpayı kaybederek gümüş madalyada kaldı.

Şampiyonanın ikinci gününde Görkem Aslan, Ali Efe Akbaba, Yusuf Kılıç’tan oluşan genç erkekler kata takımının yanısıra Müşerref Özdemir (genç kızlar kumite 48 kilo), Mert Halıcı (genç erkekler kumite 55 kilo), Kadir Kaan Bekler (genç erkekler kumite 68 kilo) ve Ömer Faruk Yürür de(genç erkekler kumite 76 kilo) bronz madalya kazandı.

Toplamda altı altın, bir gümüş ve altı bronz madalyaya ulaşan Türkiye madalya sıralamasında zirvedeki yerini korudu. 48. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası Pazar günü 21 Yaş altı erkekler ve kadınlar kumite müsabakaları ile sona erecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.