Spor Magazin

Son dakika | Ünlü golfçü Tiger Woods trafik kazası geçirdi! Son durumu…

0 31

Skorer Dış Haberler

Golf’ün en büyük yıldızı, Los Angeles’ın dış kesimlerinde yüksek bir tepeden aşağı doğru cipiyle inerken kaza yaptı.

Ön camdan çıkarıldı

Bir TV çekimine giderken refüje çarpıp yolun kenarından aşağıya yuvarlanan Woods, arabanın ön camından çekilip çıkarılarak kurtarıldı.

Doktorundan resmi açıklama

Hemen hastaneye kaldırılan Woods’ın vücudunda ciddi kırıklar olduğu belirtilirken son durumuyla ilgili doktorundan resmi açıklama geldi.

Uyanık, bilinci yerinde

Woods’un vakfından yapılan açıklamada yıldız golfçünün uyanık, bilinci yerinde olarak hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

Sağ ayağından ciddi kırıklar

Harbor-UCLA Sağlık Merkezi’nden Dr. Anis Mahajan’ın yaptığı açıklmaya göre Woods’un sağ ayağının tibia ve fibula kemiklerinin alt kısmında çeşitli kırıklar olduğu belirtildi.

Kırıklar vidalarla sabitlendi

Bu kırıkların vidalarla sabitlendiği belirtilirken ayak kemiklerindeki kırıklar için de vida ve pinlerin gerektiği ifade edildi.

Bacağındaki şişlik indi

Uzun süren ameliyat sonrası Woods’un uyandığı ve bacağındaki şişliğin azaldığı ifade edildi.

Emniyet kemeri takılıydı

Görgü tanıklarının ifadesine göre Woods kaza yaptığından emniyet kemeri takılıydı ve olay yerine gelen polisler ön camdan girip ilk müdahaleyi yaptı.

‘Canlı çıktığı için çok şanslı’

Olay yerine ilk gelen ve yardım edenlerden memur Carlos Gonzalez, bu bölgede kazaların yaygın olduğunu söyledi.Gonzalez, “Bay Woods’un bu durumdan canlı çıktığı için çok şanslı olduğunu söylemeliyim” dedi.

TIGER WOODS KİMDİR?

Artık 30’lu yaşlarında olan Eldrick (Tiger) Woods 1996 yazında profesyonel golfe geçtiğinden beri parmak ısırtan bir kariyer yaptı.45’i aşan PGA Tur olmak üzere 65’den fazla turnuva kazanan Woods 1997, 2001, 2002 ve 2005 Masters, 1999 ve 2000 PGA Şampiyonası, 2000 ve 2002 A.B.D Açık, 2000 ve 2005 Britanya Açık’ta kupa kaldırdı.

Tüm zamanların en çok kazanan oyuncusu

Woods 2001’de kazandığı 2. Masters ile birlikte 4 büyük profesyonel kupayı aynı anda elinde tutan ilk isim oldu. PGA Tur’da herkesten daha çok zaferi bulunan Tiger Woods para listesinde de tüm zamanların en çok kazanan oyuncusu.

Grand Slam’leri toplayan en genç isim

Tiger’ın en önemli başarılarından biri 2000’de geldi. Tiger aynı sene 3 büyük turnuvayı kazanarak efsane golfçülerden Ben Hogan’ın 1953’de elde ettiği rekoru egale etti. Hogan aynı sene Masters, A.B.D Açık ve Britanya Açık’ı kazanmıştı. Tiger aynı zamanda PGA Şampiyonası’nı peş peşe kazanarak Denny Shute’un 1936-37’de kırdığı rekoru da egale etmeyi başardı.Tiger Britanya Açık’ı kazanarak Grand Slam’leri toplayan en genç isim olurken toplamda da Hogan, Gene Sarazen, Gary Player ve Jack Nicklaus’un ardından bu başarıya imza atan 5. isim oldu.

Golfün yaşayan efsanesi

PGA Tur’dan da 1997, 1999, 2000, 2001, 2002, ve 2003’de “Yılın Sporcusu” ödüllerini alan Woods 30 yaşına gelmeden önce golfün yaşayan “efsanesi” olmayı başardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku