Spor Magazin

Karate de Zirve Türkiye’nin

0 70

WOW Convention Center’da düzenlenen Karate 1 Premier League’in üç altın, dört gümüş ve üç bronz madalya kazanan Türkiye genel sıralamada ilk sırayı aldı. Serap Özçelik Arapoğlu,  Eray Şamdan ve Erkek Kata Milli Takımı organizasyonu altın madalya ile bitirdi.

Karatenin Şampiyonlar Ligi olarak nitelendirilen Karate 1 Premier League’de Türkiye fırtınası esti. Karatecilerimiz Yeşilköy’deki WOW Convention Center’da düzenlenen organizasyonun üç altın, dört gümüş ve üç bronz madalya kazanan Türkiye genel sıralamada ilk sırayı aldı.

Kadınlar kumite 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu ve erkekler kumite 60 kiloda Eray Şamdan organizasyonu altın madalya ile tamamladı. 50 kiloda dünya sıralamasında bulunan Avrupa ve dünya şampiyonu Arapoğlu finalde Alman rakibi Shara Hubrich’i 4-2 mağlup ederek zirveye çıktı.

Eray Şamdan 60 kilo finalinde Azeri Firdovsi Farzaliyev’i  zorlu maç sonunda 1-0 mağlup ederek altın madalyaya uzandı. Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş ve Enes Özdemir’den oluşan Erkek Kata Milli Takımı finalde Mısır’ı geçerek şampiyon oldu.

67 kilo finalinde Mısırlı Ali Elsawy karşısında son 6 saniyeye 3-2 önde giren Burak Uygur  3-3 sona eren maçı ilk sayı avantajı rakibinde olduğu için kaybetti ve gümüş madalyada kaldı. Kadınlar +68 kilo finalinde Kazak rakibi Sofya Berultseva karşısında son saniyede vurduğu jodan geri ile üç puan alan ve maçı 4-4’e getiren Meltem Hocaoğlu Akyol rakibine hakem kararıyla 3-2 yenildi ve gümüş madalyada kaldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku