Spor Magazin

Bir Efsanenin Ardından!

4 660

“ Toprağına döktüğümüz su kurumadı “

Türkiye Karate Federasyon Başkanı Esat Delihasan’ı kaybetmenin üzüntüsünü hep birlikte yaşadık.

Acımız taze, hemen her gün arkadaşımızın birisi onunla yaşadığı bir anıyı paylaşıyor ve çoğumuz kendisiyle olan anılarımızı hatırlıyor, hayata erken veda etmesini hüzünlenerek anıyoruz.

Merhum Başkanımızın camiadaki tüm fertlerin hayatlarına mutlaka bir şekilde dokunduğunu günlerdir paylaşılan notlarda görüyor, okuyoruz.

Hayat devam ediyor, onun bu hayattaki görevi ve misyonu Türk Karatesine hizmet olarak dizayn edilmiş uzun yıllar gerek sporcu gerek antrenör ve uzun yıllar da federasyon başkanı olarak görev almıştır.

Görevi esnasında da tüm dünyayı etkisi altına alan covit 19 a yakalanarak aramızdan ayrılmıştır.

Takdiri ilahi bunun için yapacak hiçbir şeyimiz yok ama sadece ardından iyi temennilerle anarak huzur içinde uyuması için dua edip, onun yaptıkları ve yapmak istedikleri hakkında birlik beraberlik içinde olup anısını yaşatmak, emanetine sahip çıkarak birlik beraberlik içinde tek vücut olarak başarılarının ardını getirmek, yapmak istediklerinin çıtasını yükseltmek olmalıdır.

Şu anda mili takımımız olimpiyat yolunda sınav vermekteyken, bizlere düşen onlara destek olup hedefe ulaşmaları konusunda elimizden gelen desteği göstermektir.

Başkanımızın vefatının ardından kurtlar sofrası kurulmaya başladı!!! Onun yerini almak için herkes bir taraftan bir yarış içine girmeye, pastadan pay alma derdinde! Durun beyler daha kardeşimin, “ toprağına döktüğümüz su kurumadı “ neyi paylaşıyorsunuz?

Tabii ki bir kardeşimiz onun yerini alacak camiamıza başkanlık edecek ama lütfen bira sabır önümüzde olimpiyatlar var, kendisinin emanetçileri gerekeni yaparak zirvedeki yerlerini alacaklardır.

Bu nedenle, camiamızın içinden aklıselim galip gelerek birlik beraberlik içinde bu göreve layık olan bir kardeşimiz başkanlık edecek ve biz de camia olarak onu kucaklayacak ve destek olacağız.

Daha merhumun toprağı kurumadan bu ya da şu sebeple açıklama yapan kim olursa olsun yanlış içindedir. Bu nedenle daha vakur, daha samimi ve daha güçlü olabilmek içine geniş kapsamlı istişarelerle bu konuyu büyük karate ailesi çözecek medeni güç ve cesarete sahiptir.

Bunu yaparken devlette devamlılık esastır.

Milli takımımızın teknik heyetin moralini bozmak yerine destek olmaya çalışmak onların gücüne güç katmak adına sevgili başkanımızın kardeşimizin sistemine ve emanetlerine sahip çıkmak önceliğimiz olmalıdır böyle olması da en doğrusudur.

Büyük karate camiamıza acizane önerimdir. Biliyorum ki; camiamız içinde onlarca hizmet etmek için çaba sarf edecek hocalarım arkadaşlarım ve kardeşlerim mevcuttur.

Saygılarımla

4 Yorumlar
 1. Muammer Sağlam diyor

  Kaleminize, yüreğinize sağlık hocam.

  1. Cengiz Tuncel diyor

   teşekkür ediyorum bizi izleyin sevgiler

 2. celal akgul diyor

  cok guzel bir kouya deginmissiniz hocam elinize saglik

 3. Cengiz Tuncel diyor

  teşekkür ediyorum daha güzele bizi izlemeye devam ediniz sevgiler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku