Spor Magazin

Beş bin nüfuslu ilçede hedef Avrupa şampiyonluğu!

0 17

Didi Buz Hokeyi Süper Ligi takımlarından Narmanspor’un Asbaşkanı Erdal Karahan hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Karahan, “En büyük hedefimiz, beş bin nüfuslu ilçemize Avrupa şampiyonluğu getirmek” diye konuştu.

Birbirlerini tanıyor olmalarının avantajı

Narman’ın Erzurum’a 96 kilometre uzaklıkta bir ilçe olduğunu hatırlatan Karahan, “Kulübümüzün kurucuları ve yöneticileri, çocukluk arkadaşları. Herkesin birbirini bu kadar iyi tanıması, kulübümüz adına büyük avantaj.” ifadelerini kullandı.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Eser’in büyük katkılarıyla kulübün önemli bir gelişim sağladığının altını çizen Karahan, “Kendisi aynı zamanda fahri başkanımız. Burhanettin Bey’in büyük katkılarıyla bugünlere geldik. 2011 yılında ülkemizde yapılan Dünya Üniversiteler Kış Oyunları (Universiade) sonrasında tamamen kış sporlarına yöneldik.” diye konuştu.

Karahan, kadın buz hokeyi takımının şampiyon olduğunu, bu sene kurulan ve Süper Lig’de yer alan erkek takımının da başarılı bir performans sergilediğini dile getirdi.

“Gurur kaynağı olduk”

Bir ilçe takımı olarak kurulduklarını ve çocukları spora kazandırmayı hedeflediklerini ifade eden Karahan, “Çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve spor sevgisi kazanması hep önceliğimiz oldu. Sonrasında gelen başarılarla, hedeflerimizi daha da büyüttük. Narman’ın en iyi tanıtımını sporla yaptık ve beş bin nüfuslu ilçemizin gurur kaynaklarından biri haline geldik.” şeklinde görüş belirtti.

“Taraftarın sahip çıkması bizi mutlu ediyor”

Erdal Karahan, Erzurum’da değil Türkiye’nin her yerinde önemli bir taraftar grubuna sahip olduklarını vurgulayarak, “Taraftarımız en büyük itici gücümüz. Taraftarın sahip çıkması bizi mutlu ediyor.” dedi.

Narman’dan maçlarını yaptıkları Erzurum’a çok sayıda taraftar geldiğini dile getiren Karahan, “Belediye ve kaymakamlığın imkanlarıyla taraftarlarımız maçlarda bizi yalnız bırakmıyor. Onları arkamızda hissetmek de bizler için büyük bir güç.” diye konuştu.

Karahan, buz sporlarının maliyetli bir branş olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Açıkçası Narmanlı ve Erzurumlulardan önemli destek alıyoruz. Hangi kentte olursak olalım, o şehirde yaşayan hemşehrilerimiz bize sahip çıkıyor. Herkes gücü yettiği kadar destek veriyor. Sponsor konusunda da bir sıkıntı yaşamıyoruz. Eğer bu desteği almaya devam edersek, Avrupa’da söz sahibi olacağımıza inanıyorum.”

Antrenör Çintimar: “Genç sporcuları seçtik”

Narmanspor Erkek Buz Hokeyi Takımı Antrenörü İkram Çintimar, bu sezon ilk kez Didi Süper Ligi’nde yer aldıklarını ve başarılı bir performans sergilediklerini ifade ederek, bu noktaya aşama aşama geldiklerini söyledi.

Yeni kurulan bir takım olmaları dolayısıyla kendilerine uzun vadeli hedefler koyduklarının altını çizen Çintimar, “Takımı kurarken bizimle uzun yıllar çalışacak genç sporcuları seçtik. Bu isimlerle uzun seneler devam etmeyi istiyoruz. Kadromuza katacağımız oyuncuların sporu sevmesi, yaptığı işten keyif alması çok önemliydi.” diye konuştu.

Narmanspor Erkek Takımı’nın ligdeki en genç kadroya sahip olduğuna değinen Çintimar, “Türk oyuncularımızın neredeyse tamamı 2001 doğumlu. Açık konuşmak gerekirse kadroyu kurarken ligde ezilmeyecek bir takım oluşturalım istedik. Aslında sıfırdan başlamadık, spor geçmişi olan isimlerden transferler yaptık. Lig ciddi bir kaliteye sahip ve sürprizlerle dolu. Her takım birbirini yenebilecek güçte. Umuyorum ki finallerde yer alacağız. Doğrusunu söylemek gerekirse hedefimizin biraz üstünde ilerliyoruz çünkü başarıya aç bir takımız.” açıklamasında bulundu.

“Yabancı oyuncularımızdan çok memnunum”

Çintimar, kadroya kattıkları genç Türk oyuncuları tecrübeli yabancı sporcularla desteklediklerini belirterek, bu isimlerden de istedikleri performansı aldıklarını dile getirdi.

“Biz bir kulüp değiliz, biz bir aileyiz.” diyen Çintimar, şunları kaydetti:

“Kadromuzdaki zayıf bölgeleri belirledik ve yabancı transferlerimizi ona göre yaptık. Bu oyuncuları belirlerken de hem işlerini yapsınlar hem de gençlere tecrübelerini aktarsınlar diye düşündük. Birçok yabancı oyuncuyla çalıştım ama Rus sporcular hep bir adım önde. İşlerine çok sahip çıkıyorlar ve gençlere birikimlerini aktarmaktan kaçınmıyorlar. Bu anlamda istediğimizi yakaladık. Öncelikli hedefimiz Türkiye şampiyonluğunu elde etmek. Bu sene olur mu bilmiyorum ama bu hedefe her gün yaklaşacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki sene bu sezonun üstüne çıkmak zorundayız, yoksa kendimizi başarısız görürüz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku