Spor Magazin

1. Kar ve Kayak Etkinliği başladı

0 2

Kayseri’de ilk kez gerçekleştirilen, kayak ve kızak yarışlarının yapıldığı “1. Kar ve Kayak Etkinliği” başladı.

Hacılar Kaymakamlığı ve Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği etkinlik Erciyes Hacılar Kapı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, AA muhabirine, etkinliği festival olarak planladıklarını ancak Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’ndan dolayı programa 1. Kar ve Kayak Etkinliği ismini verdiklerini söyledi.

Turizmle iç içe bir ilçe olduklarını belirten Sezen, şunları kaydetti:

“Programımızı eğlence kısmından çok sportif aktivitelere çevirdik. Katılım fena değil. Yarın daha çok katılım bekliyoruz. Bugün burada kayak yarışmaları ve kızak yarışmalarımız var. Ardından çeşitli gösteriler ve konserlerle etkinliğimiz devam edecek. İki günlük bir program. Akşam saatlerinde meşaleli kayak gösterileri de yapılacak. Etkinliğimize desteklerini esirgemeyen Valiliğimize, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze, Kayseri Büyükşehir Belediyemize ve Erciyes AŞ’ye teşekkür ediyorum. Etkinliğimizin geleneksel olarak her yıl gerçekleştirilmesini temenni ediyorum.”

Belediye Başkanı Doğan Ekici ise etkinlikle Hacılar Kapı Tesisleri’nin tanıtımına destek olmak istediklerini vurguladı.

Ekici, Erciyes Kayak Merkezi’nin, Hürmetçi Sazlığı’nın ve diğer doğal güzelliklerin tanıtımına katkı sağlamak için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Açılışın ardından program kayak ve kızak yarışlarıyla devam etti.

Etkinlik yarın yapılacak yarışlarla sona erecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.